Snažíte sa schudnúť a stále neúspešne? Použite pravidlo 9-5-2-1-0!

Redukcia tuku je viacstupňový proces, ku ktorému treba pristupovať veľmi zodpovedne, pretože len tak sa dostaví želaný výsledok.

Ideálne je, ak na proces chudnutia dohliada kvalifikovaný dietológ, ktorý dokáže vypracovať výživový plán zodpovedajúci individuálnym potrebám.

Ak sa však rozhodnete schudnúť svojpomocne, máme pre vás niekoľko naozaj cenných rád. Pre skutočne dobré výsledky dodržujte pravidlo 9-5-2-1-0.

O úspechu procesu chudnutia nerozhoduje len vyvážená strava. Strava, ktorá spĺňa kalorické potreby a má individualizovanú distribúciu bielkovín, sacharidov a tukov, tvorí 70 percent úspechu.

Proces chudnutia však ovplyvňujú aj iné faktory, ako napr.

  • úroveň fyzickej aktivity;
  • kvalita spánku;
  • počet zjedenej zeleniny denne.
  • Pravidlo 9-5-2-1-0 jasne definuje, ako upraviť svoj doterajší životný štýl tak, aby ste sa tešili dobrému zdraviu, štíhlej línii a skvelému pocitu pohody.

Aké je pravidlo 9-5-2-1-0?

Pravidlo 9-5-2-1-0 je veľmi jednoduché a pozostáva z niekoľkých návykov, ktoré vám pomôžu udržať si vynikajúce zdravie, štíhlu postavu a pocit pohody. Každé číslo v názve tohto pravidla má symbolický význam a odkazuje na konkrétny zvyk:

číslo 9 označuje ideálny počet hodín spánku. Každý, kto sa chce vyhnúť vážnym zdravotným problémom spôsobeným chronickou únavou, by mal každú noc spať sedem až deväť hodín. Nedostatok spánku ovplyvňuje nielen vašu náladu a koncentráciu, ale môže zvýšiť aj chuť do jedla. To je dôvod, prečo môže byť ťažké odolať sladkostiam či nezdravým jedlám;

číslo 5 vám hovorí, koľko porcií zeleniny a ovocia by ste mali denne zjesť. Odborníci na výživu zdôrazňujú dôležitosť zeleniny v každodennej strave. Dostatočné množstvo ovocia a zeleniny v každodennej strave môže znížiť riziko obezity, cukrovky a srdcových chorôb;

– číslo 2 označuje čas, ktorý môžete stráviť pred počítačom, telefónom alebo televíznou obrazovkou. Ak tomu venujete viac ako dve hodiny denne, možno budete chcieť maškrtiť častejšie a táto činnosť často vedie k únave;

– číslo 1 označuje čas, ktorý musíte venovať fyzickej aktivite. 60 minút fyzickej aktivity zníži hladinu stresu a zabezpečí lepší pocit pohody. Objavte formu cvičenia, ktorá sa vám páči, ako je pilates, chôdza, joga, tanec atď.

– číslo 0 udáva, koľko sladených nápojov sa odporúča vypiť denne. Tomuto produktu sa treba úplne vyhnúť, pretože je plný cukru a iných prísad, ktoré môžu viesť k priberaniu. Pravidelná konzumácia sladených nápojov spôsobuje nadmerné priberanie a negatívne ovplyvňuje aj stav zubov.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!