Týmto zalievam ruže a sú každý rok doslova stále krajšie a krajšie: Stačí pridať do vody jednu ingredienciu!

Ak je o ruže správne postarané a sú hnojené, môžu kvitnúť od začiatku leta do polovice jesene. Samozrejme, aby sa tak stalo, je dôležité postarať sa o správne hnojivá.

Ponúkame vám výrobu prírodných hnojív pre ruže, k tomu budete potrebovať iba vodu a ešte jednu ingredienciu, ktorú určite nájdete vo svojej kuchyni.

Ruže sú skutočnou ozdobou záhrady.

Ak zvolíte správnu odrodu ruží, budú kvitnúť počas celej letnej sezóny, až do prvého mrazu. Tieto rastliny vás určite odmenia veľkolepými kvetmi, ak im poskytnete správne hnojivo.

Ako pestovať ruže?

Ružiam treba poskytnúť vhodné podmienky. Zasaďte ich do úrodnej hlinitej pôdy. Uistite sa, že ruže rastú na slnečnom mieste chránenom pred prievanom. Nepestujte ruže v úplnom alebo čiastočnom tieni. Takéto podmienky sú vhodné len pre niektoré odrody ruží. Vyhýbajte sa aj vlhkým miestam, ruže totiž nemajú rady príliš vlhko. V neposlednom rade nezabudnite svoje ruže pravidelne prihnojovať. Ak zvolíte správne hnojivo, kvety ruží vás budú tešiť naozaj dlho.

Ako vyrobiť hnojivo pre ruže?

Jednoduché, no vysoko účinné hnojivo na ruže si budete vedieť vyrobiť z vody a ešte jednej ingrediencie. Hovoríme o kvásku, ktorý sa výborne hodí nielen na pečenie, ale aj na výživu rastlín. Sú bohaté na živiny, vitamíny a minerály, ktoré podporujú ich rast. Toto hnojivo je ideálne na pestovanie paradajok, uhoriek a inej zeleniny. Takéto hnojivá možno použiť aj na kvety. Ak svoje ruže zalejete kvasnicovým hnojivom, vaše ruže budú kvitnúť oveľa dlhšie.

Ako vyrobiť hnojivo z kvasníc?

Vyrobiť si domáce hnojivo na ruže je veľmi jednoduché.

Z jednej kocky droždia (100 g) vyrobíte prípravok, ktorý vystačí na zaliatie 10 kríkov. Kvasnice rozpustite v 10 litroch teplej vody (nemala by byť horúca). Pridajte 2 polievkové lyžice cukru, zmiešajte ingrediencie a nechajte 30 minút. Po uplynutí tejto doby ruže zalejte. Na jednu rastlinu použite približne 1 liter hnojiva. Ak zmes ešte zostane, zalejte ňou ďalšie rastliny. Nenechávajte toto hnojivo stáť: urobte ho vždy čerstvé.

Ak aj vy máte svoj obľúbený tip do záhradky, rozhodne nám o ňom napíšte do komentáru!