Každá susedka mi túto dekoráciu závidí: Takto som využila rebrík vo svojej kvetinovej výzdobe!

Rebrík je vynikajúcim nástrojom na organizovanie a ukladanie vecí, ale máte aj možnosť ho využiť na niečo viac – ako súčasť kvetinovej výzdoby.

Rebrík môže poslúžiť ako jedinečný a originálny stojan na kvety vo vašej záhrade, terase alebo dokonca vo vnútri vášho domu. V tomto článku sa pozrieme na jednoduché tipy, ako si spraviť kvetinovú výzdobu z rebríka.

Pre začiatok je dôležité vybrať vhodný rebrík na tento účel. Môžete použiť starší drevený rebrík s rustikálnym vzhľadom alebo moderný kovový rebrík pre elegantnejší efekt. Záleží na vás, aký štýl a atmosféru chcete vytvoriť vo vašej záhrade.

Nasledujúci krok je vybrať kvetináče, ktoré sa budú skvele hodiť na rebrík. Môžete použiť rôzne veľkosti kvetináčov a experimentovať s farebnými kombináciami.

Môžete zvoliť jednofarebné kvetináče pre minimalistický vzhľad alebo farebné kvetináče pre veselú a hravú atmosféru.

Rovnomerne rozmiestnite kvetináče na jednotlivých stupňoch rebríka. Ak chcete dosiahnuť vizuálny zážitok, môžete rôzne kombinovať kvety a rastliny. Použite vyššie kvetináče pre väčšie rastliny a nižšie kvetináče pre menšie kvety alebo byliny. Môžete tiež pridať závesné kvetináče, ktoré visia z bočnej strany rebríka.

Ak chcete pridať ešte viac kreativity do svojej kvetinovej výzdoby, môžete okrem kvetináčov pridať aj ďalšie prvky. Napríklad môžete zavesiť malé sviečky medzi kvetináče pre romantický večerný efekt. Môžete tiež pridať dekoratívne kamene, drevnú kôru alebo umelé vtáčie hniezda, aby ste vytvorili prírodný a živý vzhľad.

Máte niečo podobné u seba v záhradke? Pridajte nám fotku do komentára, budeme sa tešiť!

Zdroj Foto: Pinterest