Vytvorte si záhradné ohnisko vlastnými rukami: Inšpirácie, z ktorých si určite vyberiete!

Ohnisko je skvelým doplnkom do záhrady, ktorý prináša teplú a útulnú atmosféru, a zároveň slúži ako miesto, kde sa môžete stretávať s rodinou a priateľmi.

Vytvorenie ohniska v záhrade môže byť zábavným a praktickým projektom, ktorý vám umožní vychutnávať si vonkajší priestor počas chladnejších večerov.

V tomto článku vám prinášame tipy a postup, ako si vytvoriť ohnisko na záhrade.

Predtým, ako sa pustíte do vytvárania ohniska, je dôležité sa uistiť, že splníte bezpečnostné opatrenia. Zabezpečte, aby ohnisko bolo umiestnené na dostatočne veľkej vzdialenosti od budov, drevených štruktúr. Môžete vytvoriť jasný priestor okolo ohniska, ktorý bude voľný od horľavých materiálov.

Zvoľte vhodné miesto pre ohnisko v záhrade. Ideálne by malo byť na rovinatom povrchu a ďaleko od veterných prúdov.

Existuje niekoľko možností, pokiaľ ide o typ ohniska, ktoré si môžete vytvoriť v záhrade. Jednou z najpopulárnejších možností je vytvorenie ohniskového kruhu z kameňov alebo tehál. Stačí vykopať malý okrúhly otvor vo vybranej oblasti a potom okolo neho usporiadať kamene alebo tehly. Môžete ich prilepiť pomocou ohnivzdorného lepidla alebo ich jednoducho usporiadať pevne na seba. Ďalšou možnosťou je zakúpenie pripraveného ohniska na záhradu, ktoré môžete jednoducho postaviť a používať.

Inšpirujte sa v našej fotogalérií ohniskami, z ktorých si určite vyberie každý! Ak máte na svojej záhradke už ohnisko, pridajte jeho fotografiu do komentárov a inšpirujte nás aj našich čitateľov!

Ak aj vy máte svoj obľúbený tip do záhradky, rozhodne nám o ňom napíšte do komentáru!

Zdroj Foto: Pinterest