Už naše babičky používali na umývanie okien OCOT: Viete, prečo to robili?

Teplé počasie je pre nás veľmi príjemné, ale pre hmyz platí to isté. Otvorené okná k vám prinesú čerstvý vzduch a príjemný vánok, ale aj nevítaných hostí.

Máme pre vás jednoduchý trik, ako im zabrániť vo vstupe a zároveň môžete s pokojným srdcom vetrať.

Nezáleží na tom, či žijete v rodinnom dome na dedine alebo malom byte uprostred mesta. Komáre a muchy sa k vám dostanú všade. Hlavne na dedine alebo malom meste je veľmi príjemné si na jar a v lete otvoriť okno a nasať vôňu prírody. Veľa ľudí sa ale obáva, že potom budú mať byt plný komárov, múch a pavúkov.

Je overené, že najlepší trik proti hmyzu poznali naše staré mamy.

OCOT

Na tento jednoduchý trik budete potrebovať iba tri veci: ocot, vodu a fľašu s rozprašovačom.

V pomere 1:1 zmiešajte vodu a ocot vo fľaši s rozprašovačom. Uistite sa, že je zmes dôkladne premiešaná a uzavrite viečko. Nastriekajte octovú vodu okolo okenných rámov. Nezabudnite zmes nastriekať na vonkajšiu aj vnútornú stranu okien.

Tento postup je veľmi jednoduchý, ale skvele funguje. Budete prekvapení, koľko hmyzu sa vám počas leta vyhne. Vôňa octu bude odpudzovať pavúky, chrobáky a mnoho ďalších tvorov, ktorí obvykle trávia leto u vás doma. Ocot budete síce chvíľu cítiť, ale zápach octu zmizne. A vy si budete môcť užívať teplé dni s otvorenými oknami.

Poznáte tento trik, vyskúšali ste ho už? Dajte nám vedieť do komentárov!

Pokiaľ už podobné nápady poznáte  a chcete sa s nami o ne podeliť, PRIDAJTE ho do komentárov, budeme sa tešiť!