Tipy od záhradkára, ako vyhnať zo záhrady MYŠI bez použitia zákernej chémie! Je to jednoduché!

Bojujete v záhrade s myšami? Prinášame vám niekoľko tipov, ako nad nimi zvíťaziť! A hlavne – všetko bez chémie!

Ideálnym spôsobom, ako bojovať proti myšiam, je vysadiť správne rastliny, ktoré ich udržia mimo domu.

Tento zoznam rastlín je účinný na boj proti myšiam.

Mäta pieporná

Existuje mnoho rôznych odrôd mäty a všetky majú aromatické listy, ktoré dokážu odpudzovať hmyz aj myši. Rovnako ako väčšina trvaliek nepotrebuje mäta žiadne zvláštne podmienky na pestovanie a bude sa jej dariť na akomkoľvek mieste, kde je dostatok slnka. Nemajú radi suchú pôdu, takže ich v suchých obdobiach budete musieť zalievať. Budete však musieť dávať pozor na svoje rastliny mäty. Sú extrémne pevné a ľahko zaberú celý záhradný priestor, pokiaľ ich neprerezávate.

Cesnak

Cesnak aj cibuľa sa pestujú z cibuliek a potrebujú slnečné miesto s dobre priepustnou pôdou. Cesnak môžete použiť aj ako odpudzovač myšou bez toho, aby ste ho museli pestovať. Stačí rozdrviť štyri alebo päť strúčikov cesnaku a pridať ich do pollitra vody. Postriekajte ním korene alebo miesta, kde hlodavce predstavujú problém.

Šalvia

Vo väčšine miernych oblastí vonkajší šalvia v pohode prezimuje a porastie ako trvalka. Šalvia vďaka svojmu silnému zápachu odpudzuje myši. Nie je to nenáročná rastlina a porastie pekne vo všetkých typoch pôdy, pokiaľ má slušnú drenáž, a mala by mať väčšinu dňa slniečko. Ako trvalka bude každým rokom ďalej rásť a môže sa vyvinúť v ker.

Ak aj vy máte svoj obľúbený tip do záhradky, rozhodne nám o ňom napíšte do komentáru!