Tento trik účinne odstráni čierne bodky na tvári. Vyskúšajte ho!

Čierne bodky, ktoré sa obvykle objavujú na našej tvári sú našim odvekým nepriateľom a je veľmi ťažké sa ich zbaviť.  Často sa objavujú na brade, nose, čele a dokonca aj na hrudi. Naučte sa, ako sa rýchlo zbaviť čiernych bodiek na nose!

Netlačte na čierne bodky silou, pretože to môže viesť k infekcii kože. Nákladné estetické zákroky často neprinesú želané výsledky, no je dobré vedieť, že čierne bodky sa dajú odstrániť aj doma. Naučte sa, ako na to!

Ako sa tvoria čierne bodky?

Hlavným vinníkom za výskytom čiernych bodiek je stagnácia kožného mazu a keratóza kožných folikulov. Negatívny vplyv má stres, zlá strava, silné krémy a dekoratívna kozmetika, ktorá upcháva pokožku. Ak sa chcete čiernych bodiek zbaviť, musíte najskôr navštíviť kozmetičku, ktorá odborne posúdi stav vašej pleti a vyberie najlepšiu kozmetiku, ktorá vám pomôže s čiernymi bodkami bojovať.

Ako sa zbaviť čiernych bodiek?

Boj s čiernymi bodkami by sa mal začať správnou hygienou a starostlivosťou o pleť. Každé ráno a večer si tvár dôkladne očistite čistiacou penou alebo peelingovým gélom. Nezabúdajte, že za žiadnych okolností nechoďte spať nalíčená! Pleť si vždy pred spaním očistite micelárnou vodou alebo olejmi na to určenými.

Pre ľudí s citlivou pokožkou sa odporúča používať enzýmové peelingy, ktoré by sa mali používať aspoň raz týždenne. Okrem toho sa oplatí vyberať krémy, ktoré sú prispôsobené potrebám pleti a nezaťažujú ju.

Čierne bodky na nose zmiznú v krátkom čase, ak vyskúšate tento domáci liek

Budete potrebovať 2 polievkové lyžice želatíny a 2 polievkové lyžice teplej vody, ktoré sa musia zmiešať do homogénnej konzistencie. Počkajte niekoľko minút, kým maska ​​vychladne a môže sa bezpečne aplikovať na pleť. Naneste masku na pokožku, počkajte 15 minút a odstráňte z tváre. Do masky sa oplatí pridať drvené aktívne uhlie, vďaka čomu bude tento nástroj ešte účinnejší.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!