Skvelé, kapustové listy s mletým mäskom už pripravujem jedine takto: Perfektný receptík, ktorý sme si zamilovali úplne celá rodina!

Klasická plnená kapusta môže byť tradičná, ale odkedy som našla tento nový spôsob, pri ktorom nie je potrebné rolky dlho obaľovať a dusiť, pripravujem ich takto častejšie. Celá moja rodina ich miluje.

Každý má svoj vlastný spôsob prípravy plnky na kapustové rolky. V niektorých domácnostiach sa pripravujú z mletého mäsa a ryže, ale kapustové listy sa dajú zabaľovať aj inými spôsobmi. Existujú dokonca recepty na verzie kapustových roliek bez obalu.

Metóda, ktorú som nedávno objavila, je úplne iná…

Mleté mäso zmiešané s troškou ryže sa zavíja do tvaru „halušiek“, opražuje vo vajíčkovom ceste a pečie v rúre. Aj keď som k tomuto receptu pôvodne pristupovala skepticky, kapustové rolky pripravené touto metódou sú nesmierne chutné.

Takto budeme postupovať:

  1. Začnite tým, že ošúpate kapustu a odstránite jej jadro. Listy oddelíte a odstránite tvrdé časti. Na rozohriatom oleji opražíte cibuľu, potom ju zmiešate s mletým mäsom a ryžou. Plnku ochutíte majoránom, sladkou paprikou, soľou a korením.
  2. Na každý kapustový list položíte 2-3 lyžice plnky, rovnomerne ich rozprestierate a zaviniete ako halušky. Následne ich vyprážate vo vajíčkovom ceste na panvici, až kým nezískajú zlatohnedú farbu.
  3. Hotové kapustové rolky ukladáte na plech vyložený alobalom, posypete ich strúhaným žltým syrom a pečiete v rúre pri teplote 200 stupňov Celzia, kým sa syr neroztopí.
  4. Pokiaľ preferujete verziu bez syra, môžete ho jednoducho vynechať a pokračovať v pečení asi 10 minút.

Máme hotovo.

Prajeme Vám dobrú chuť.

Zdieľajte tento recept a potešte svojich priateľov, ktorý si ho tiež určite zamilujú.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové recepty na každý deň.

Vyskúšajte tiež tieto recepty:

Veľmi žravý „Milky Way“ koláčik sme si zamilovali celá rodina!

Toto sú tie najjemnejšie BABIČKINE PERNÍČKY: Dajú sa jesť vlastne aj okamžite!