Pomáha citrónová voda s chudnutím? Oplatí sa ju piť? Odborník radí nasledovné:

Voda s citrónom je jednoducho považovaná za magický nápoj pre tých, ktorí chcú schudnúť. Je však tento nápoj skutočne zoštíhľujúci? Poďme zistiť, čo na to hovorí odborník na výživu.

Pomáha vám citrónová voda schudnúť?

Ak by bol tento nápoj naozaj taký čarovný, nebola by potrebná diéta ani cvičenie. Telo premieňa prijaté živiny na tuk, keď ich množstvo presahuje aktuálnu potrebu. Telo, ktoré nedokáže využiť tuk, si hromadí zásoby energie najmä vo forme tukového tkaniva a v menšej miere glykogénu.

Ak vás lákajú sladkosti, ktoré rýchlo zvyšujú hladinu cukru v krvi, inzulín nakopne a nasmeruje glukózu do tkanív a prebytočnú glukózu do tukového tkaniva. Telo premieňa ťažko stráviteľné jedlo na tuk a ukladá ho do tukového tkaniva.

Preto je dôležité jesť pravidelne a dodávať telu neustále potrebné živiny. Keď jeme málo a veľa, telo je nútené hromadiť si zásoby na obdobie hladovky. To všetko vedie k nárastu hmotnosti. Či už pijete vodu s citrónom ráno alebo nie, neovplyvňuje to vašu telesnú hmotnosť.

Citrón je zásaditý produkt, takže citrónová voda je dobrá na acidobázickú rovnováhu. Je to dôležité, pretože v každodennej strave často dominujú kyselinotvorné potraviny, ktoré následne môžu viesť k acidóze.

Príznaky acidózy

  • únava;
  • nedostatok energie;
  • bolesť hlavy;
  • apatia;
  • pocit slabosti.

Tvrdí sa tiež, že citrón môže priaznivo pôsobiť na sliznicu tráviaceho traktu a podporovať jej regeneráciu. Pitie citrónovej vody na prázdny žalúdok môže pomôcť podporiť zdravie tráviaceho traktu.

Okrem toho je citrón výborným zdrojom vitamínu C, polyfenolov, ovocných kyselín a draslíka. Toto ovocie obsahuje pektíny, terpény a éterické oleje.

Tieto zlúčeniny sú cenené pre svoje antiseptické a baktericídne vlastnosti, posilňujú steny ciev, znižujú krvný tlak, zlepšujú stav pokožky, pomáhajú čistiť toxíny, zlepšujú imunitný systém a tráviaci trakt.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!