Môj sused záhradkár mi poradil tento skvelý trik na dokonalé muškáty: Nikdy predtým som také krásne nemala, ako teraz!

Muškáty patria medzi naše najobľúbenejšie kvety, ktoré zdobia terasy a záhrady mnohých domov. Existuje veľa odrôd, takže si z nich môžeme vybrať podľa seba.

Ak chcete, aby bol váš dvor či balkón pokrytý farebnými kvetmi už začiatkom leta, postarajte sa o čerstvé výhonky včas.

Nižšie uvádzame niekoľko praktických rád, ako sa starať o krásu našich muškátov.

1. Zaštipnite muškáty

Ak boli muškáty prezimované, na jar sa silno natiahnu a budú trochu bez života. Stredové nástavce sú mierne prestrihnuté alebo zopnuté dozadu, takže cca. Nechajte časť 10-15 cm. Ak ich zrežeme, korene budú oveľa zdravšie a budú lepšie kvitnúť. Odrezané časti vložíme do čerstvej zeminy, aby sme si mohli rozmnožiť muškátový kmeň.

2. „Nakŕmte“ rastliny banánovou šupkou

Nazbierajte niekoľko banánových šupiek, položte ich na kúsok novín a nechajte uschnúť. Po úplnom vysušení ich rozdrvte na prášok a primiešajte s trochou rašeliny do pôdy muškátov. Banánová šupka obsahuje veľa minerálov vrátane vysokého obsahu draslíka, takže podporuje kvitnutie. Opatrne ich zaryjte hlboko do pôdy a časť starej pôdy nahraďte zmesou banánových šupiek.

3. Udržujte pôdu vlhkú

Muškáty majú radi pôdu vždy vlhkú, preto ju často zalievajte, vždy trochou vody. Najlepšie je, ak je na dne črepníka tenká vrstva štrku, pretože to zabezpečuje dobrú drenáž. A nezabudnite sa postarať o správne svetlo, ktoré je pre bohaté kvitnutie nevyhnutné.

Zdieľajte tento článok a podeľte sa s ním na Facebooku, vďaka Vaším zdieľaniam máme chuť Vám prinášať nové články na každý deň.

Nezabudnite dať LIKE na Našu stránku pre nové články na každý deň.