Liečivá sila prírody: Brezová šťava dokáže posilniť naše zdravie!

Od staroveku ľudia verili, že brezová šťava má neuveriteľnú silu, ktorá dokáže posilniť zdravie človeka a urobiť ho šťastným. Je čas pozrieť sa bližšie na jeho vlastnosti.

Čo je to brezová šťava a aké je jej zloženie?

Začnime vedou. Zima je obdobím, kedy sa spomaľujú životné procesy všetkého živého a dokonca aj rastlín. Stromy sa na jar začínajú prebúdzať zo „zimného spánku“, takže aktivita životne dôležitých procesov sa výrazne zvyšuje. Živiny nahromadené v jadre stromu začnú stúpať nahor. Voda, ktorú strom absorbuje z pôdy, sa nazýva miazga.

V tejto vode sa samozrejme rozpúšťajú nahromadené vitamíny a minerály, čo ju robí užitočnou pre človeka. Táto voda má mierne sladkú chuť.

Obsahuje:

  • sodík, draslík, železo, vápnik a mnoho ďalších minerálov;
  • vitamíny C, B1, B6 a B12;
  • glukóza a fruktóza;
  • saponín;
  • éterické oleje a fytoncídy.

To všetko má veľmi dobrý vplyv na našu pohodu. Pre mnohých z nás sú vitamíny skupiny B obzvlášť dôležité, pretože majú pozitívny vplyv na náš celkový emocionálny stav a nervový systém.

Podľa výskumov korene brezy prenikajú veľmi hlboko do pôdy, a tak sa do miazgy stromov nedostávajú žiadne škodlivé látky. Pokiaľ ide o kalórie, ľudia by sa ich nemali obávať. Brezová šťava obsahuje veľmi málo sacharidov a ešte menej bielkovín, takže jej energetická hodnota je len 10-20 kcal na 100 gramov.

Výskumy ukazujú, že brezová šťava pomáha bojovať proti apatii, depresii a posilňuje imunitu.

Železo zvyšuje množstvo hemoglobínu, čo má dobrý vplyv na pohodu a pomáha prekonávať nahromadenú únavu. Brezová šťava tiež pomáha odstraňovať zlý cholesterol.

Veľkou výhodou brezovej miazgy je, že pomáha odstraňovať prebytočné soli, škodlivé fosfáty a toxíny z tela.

V tomto prípade telo začne pracovať rýchlejšie a efektívnejšie. Vďaka draslíku a sodíku má brezová šťava diuretický účinok. Činnosť pečene podporuje aj prírodná brezová šťava . Vedci odporúčajú ženám piť brezovú šťavu, pretože zlepšuje stav pokožky .

Existuje veľa zdravých a chutných nápojov s brezovou šťavou.

Kto chce, môže dochutiť citrónom, pomarančom, medom. V chladnom období môžete do brezovej šťavy pridať aj koreň zázvoru. V skutočnosti môžete prísť s mnohými zaujímavými kombináciami.

Ľudia, ktorí sú alergickí na peľ brezy, by nemali piť brezovú šťavu. Vo všeobecnosti tento prírodný produkt nemá žiadne špeciálne kontraindikácie, ale aby ste sa vyhli problémom, je lepšie poradiť sa s odborníkom.

Vzhľadom na to, že šťava sa objavuje len prirodzene, môžeme s istotou povedať, že má veľkú silu, pozitívny energetický náboj. Pitie čerstvej šťavy je veľmi prospešné, najmä ak sa chcete zbaviť depresií a zvýšiť energiu.

Ráno si môžete umyť tvár brezovou šťavou, aby bola vaša pleť krajšia a aby ste sa počas dňa cítili lepšie. Odborníci v oblasti ezoteriky sú presvedčení, že brezová šťava pomáha odstraňovať duchovnú negativitu, čistí dušu od poškodenia, zlého oka.

Brezová šťava môže pôsobiť ako akýsi magický zlepšovák. Ak pripravujete nejaký elixír alebo len chcete posilniť účinky čarovných bylín, môžete na to použiť brezovú šťavu.

Sila prírody je neobmedzená. Snažte sa zbierať brezovú šťavu každý rok, ale nebuďte príliš horliví. Správajte sa k stromom s rešpektom, pretože aj ony potrebujú šťavu na obnovenie energie a obnovu svojho rastu.

Šťavu ako pomocníka s oslabenou imunitou ocenia aj tí, ktorí trpia na zvýšený výskyt oparov či áftami.

Pravidelné užívanie brezovej šťavy síce výskytu týchto problémov nezamedzí raz a navždy, ale výrazne eliminuje ich výskyt.

Ak aj vy máte nejaký obľúbený tip prospešný pre zdravie, rozhodne nám o ňom napíšte do komentárov!