Farmár musí zaplatiť pokutu 102-tisíc eur: Susedia sa sťažovali na jeho kravy…

Muž nemá toľko peňazí. V meste Sinsheim (Nemecko) bojuje chovateľ dobytka so zákonom už viac ako desať rokov po tom, čo sa jeho susedia sťažovali na hluk a zápach kráv. Chovateľ dobytka bol v odvolacom konaní odsúdený.

Walter Scheu je 33-ročný chovateľ dobytka žijúci v oblasti Sinsheim. Chovateľ dobytka má v centre obce farmu, kde chová kravy. V roku 2010 sa rozhodol rozšíriť svoju farmu a postavil dva hangáre necelých 100 m od obytných domov.

Pred takmer desiatimi rokmi viacerí susedia zažalovali farmára, pretože im prekážal hluk a pach kráv. Rozhodlo sa, že farma je príliš blízko obytných budov a súd sa postavil na stranu obyvateľov.

„Budova, kde sa chová dobytok, má fasádu úplne otvorenú von, čo nezabezpečuje skutočnú izoláciu od pachov a hluku,“ rozhodli sudcovia.

Po tom, čo sa farmár dozvedel, sa rozhodol podať odvolanie proti rozhodnutiu.

Odvolací súd v stredu 9. marca definitívne rozhodol a potvrdil rozhodnutie prvostupňového súdu, keď rozhodol, že chovateľ dobytka spôsobuje „nezvyčajné obťažovanie okolia“. Walter Scheu bol teda odsúdený a teraz musí zaplatiť 102 000 eur ako odškodné šiestim svojim susedom, z ktorých niektorí už v tejto oblasti ani nežijú.

„Mám depresiu, je to obrovská nespravodlivosť. Takéto peniaze na účte nemám. To znamená koniec existencie mojej farmy,“ smútil pestovateľ.

Napíšte nám komentár! Vaše názory sú vítane!